Bir kadının saçını sırf daha gür çıksın diye jilete vurması caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Saçın seyrek olması sahibini veya eşini rahatsız ediyorsa ve kazıdığı takdirde daha gür çıkacağı biliniyorsa, sakıncası yoktur.

Kadının erkeğe karşı avret mahalli, elleri ve yüzü hariç tüm bedenidir. Zaruret ve ihtiyaç olmadan, kadınların elleri ve yüzü dışındaki yerlerin kendilerine nikah düşen erkeklere gösterilmesi caiz değildir.