Bir kadavranın uzun süre araştırmalarda kullanılması caiz midir?

Soru Detayı

- Bir kadavrayı yıllarca kullanmak caiz olur mu?
- Yoksa birkaç gün veya birkaç hafta kullandıktan sonra defnedilmeli midir?
- Bunun bir süresi var mıdır?
- Bir kadavra uzun süre kullanılırsa yeni kadavra kullanmak gerekmeyecek veya daha az yeni kadavra ihtiyacı olacaktır. Kadavranın sürekli yenilenmesi mi daha doğru olur, yoksa bir kadavranın yıllarca kullanılması mı uygun olur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir kadavranın uzun süre kullanılması daha uygun olur. Böylece daha az cesede dokunulmuş olur.