Bir günde en fazla kaç vakit kaza namazı kılınabilir? On sene namaz kılmayan bir insan, bunları kaza olarak kılmak isterse ve bir günde yüz vakit namaz kılarsa, bu namaz kabul olur mu?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu konuda net bir şey söylemek doğru olmaz. İnsan üzerinde çok fazla kaza namazı varsa, boş vakitlerinde bu kazaları kılmalıdır. Günde şu kadar kaza namazı kılabilir, bu kadar kılamaz diye bir şey söz konusu değildir. Şartlarına uygun olduktan sonra istediği kadar kılabilir.