Bar kısımlı yat üretmek caiz mi?

Soru Detayı

- Bir megayat üretim firmasından ürün geliştirme ve pazarlama iş teklifi aldım. Bu yatların bazılarında bar alanı oluyor, müşteriler bu bar alanlarını misafirlerine içki servisi için kullanıyor. Bu iş teklifi, müşterilerle konuşarak neler istediklerini anlamak, bunları uygulatmak oluyor. Bar alanı da buna dahil olabilir.
- Bu işi kabul etmem caiz midir?
- Neticede o bar alanı başka, helal içkiler için de kullanılabilir diye düşünüyorum.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bar alanı koca yatta bir parçadan ibarettir ve başka maksatlarla (yani helal fiiller için) de kullanılabilir. Bu sebeple işi yapabilirisiniz.