Mini bar yapmak günah mı?

Soru Detayı

- Bir müşteri bizden yat tasarlamamızı istedi (tekne de olabilir) ve içine minibar da koymamızı istedi. Minibarda içki de koyulabiliyor, meyve suları da (istediğini koyabiliyor)
- Şimdi müşteri içki koyarsa bize günah olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İçine çeşitli içecek ve gıdaların konulduğu bir buzdolabı işlemi gören eşyanın tasarımı, imalatı ve alım satımı caizdir.

Müşterilerin bu eşyayı caiz olmayacak bir yönde dinen meşru olmayan malzemeleri soğutma ve koruma amacıyla kullanmaları ise onların mesuliyetidir.