Ayetlerle ve Allah’ın isimleriyle aşk duaları yapmak günah mı?

Soru Detayı

- İnternette aşk duaları diye Kuran’dan ayetler okuyun veya Allah’ın ismi okuyun, aşık olmasını istediğiniz kişinin fotoğrafına veya telefondaki resmine üfleyin deniyor bunlar günah mıdır?
- Ve bazıları bunlara büyü diyor, Allah’ın ismini veya ayetlerini okumak ve dua etmek büyü olabilir mi? Allah’ın ayetleriyle veya ismiyle büyü olur mu?
- Ve gerçekten büyü yapmak bunlar kadar kolay mı?
- Bu tür insanlar yüzünden dua edemez hale geldik.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Her şeyden evvel bir kimseyi kendine aşık etmek teşebbüsünün vebali olduğunu ifade edelim.

Özellikle Allah’ın isimlerini veya ayetleri bu tür süfli arzulara alet etmek daha da çirkindir.

Bunun büyü olup olmadığını bilmiyoruz.

Duyumlarımıza göre büyü daha çok çirkin görülen bazı İsrailiyattan kalma yazıları, bazı tersyüz edilmiş yazılar ve bazı vakalarla yapılıyor. Onun için esma-i hüsna ile büyünün yapılacağını düşünmüyoruz.