Allah'ın yaşlanmamayı vadettiği tek insan Firavun mudur?

Soru Detayı

- Dünyada Allah c.c yaşlanmamayı vaad ettiği tek insan Firavun'muş. Bu bilginin Hz. Musa aracılığıyla olduğu doğru mudur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sahih kaynaklarda bu bilgiyi doğrulayan herhangi bir ifadeye rastlayamadık.

Bazı menkıbelerde Fıravun’un hayatında pek hasta olmadığı, çok nadir olarak tuvalet ihtiyacını hissettiğine dair bazı bilgiler varsa da bunların sahih olup olmadığını tespit etmek zordur. Sorudaki husus da bunlardan biri olabilir...