Yolda giderken, arabada giderken veya otururken Kur'an-ı Kerim okuyorsak, verilen selamı almalı mıyız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kur'an-ı Kerim okuyana selam verilmez ve selam verildiği takdirde de alınmaz.

Ancak yolda veya arabada içinden Kur'an-ı Kerim okuyan kişiye selam verildiği zaman selamı alması gerekir. Çünkü Kur'an-ı Kerim okuduğu bilinmemektedir.

Ayrıca selamı almamak, selam veren kişiyi yanlış düşüncelere sevkedecektir. Bu bakımdan selamı alıp Kur'an-ı Kerim okumaya kaldığımız yerden devam edebiliriz.