Veb (web) siteleri ve kataloglara açık bayan resimlerinin konulması caiz midir?

Soru Detayı

Firmalar için web sitesi tasarımı yapmaktayız. Bazı firmalar bu tasarımlarda önceden hazırlamış oldukları bazı katalog resimlerinin de kullanılmasını istiyor. Bu katalog resimlerinde %100 mütesettir olmayan bazı görseller de bulunmakta. - Hazırlamış olduğumuz web sitesine firmanın talebiyle bunların da eklenmesi caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadının örtülmesi gereken yerini, herkesin görebileceği şekilde ve durumda açık olarak fotograflamak veya resimlemek ve bunu yayınlamak zaruret dışında caiz olmaz.