Trans kadın ve travesti olanlar ibadetlerini neye göre yapmalı?

Soru Detayı

- Trans Kadın ve Travesti olan kişiler namazını kadına göre mi kılmalı ve tesettüre girmeli mi, kadınlar onlara karşı kapanmalı mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Tam olarak erkek olan bir kimse operasyon ile kadın, kadın olan bir kimse de erkek gibi olmakla asıl cinsiyetleri değişmiş olmaz.

Onların cinsiyetleri operasyondan önce ne ise sonra da odur.