Tırnak keserken okunacak dua var mı?

Soru Detayı

- Tırnakları alırken kelime-i tevhid veya şehadet getirmek gerekiyor diyorlar bu doğru mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kaynaklarda böyle bir gerekliliğin olduğuna dair bir bilgiye rastlayamadık, böyle bir zorunluluk yoktur.

Ancak, bir Müslüman tırnak keserken istediği şekilde dua edebilir, kelime-i tevhid veya şehadet getirebilir. Böylece hem tırnak kesme sünnetini işlemiş hem dua etmiş hem de hem de kelime-i tevhid veya şehadet getirerek imanını tazelemiş olur.