Televizyon, bilgisayar ve radyo gibi şeylerden okunan Kuran'ı dinlemenin hükmü nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kur'an-ı Kerim'i, bir insan sesli olarak okuyor ve biz de bu sesi duyuyorsak, onu dinlemek ve susmak farzdır. Bu esnada başka bir işle meşgul olmak caiz değildir. Ancak televizyon, bilgisayar ve radyo gibi şeylerden okunan Kuran'ı dinlemek ise farz değildir.