Tarih öncesi hikayelerin doğruluğunu nasıl teyit edebiliriz?

Soru Detayı

- Kuran-ı Kerim'deki tarih öncesi hikayelerin doğruluğunu nasıl teyit edebiliriz?
- Habil ve Kabil'in hikayesi, İbrahim'in putları yok etmesi, Süleyman'ın bir karınca ile konuşması, Efes'teki Yedi Uyurlar'ın hikayesi ve İsa'nın annesi Meryem ile ilgili çeşitli hikayeler gibi olayların gerçekten yaşanıp yaşanmadığını nereden biliyoruz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kuran-ı Kerim’in, her şeyi doğru bilen ve bildiren Allah’tan geldiğine iman ediyoruz. Mümin, -haşa- "Allah doğru mu söylüyor?" diye delil aramaz.