Çocuklara Allah'ı nasıl anlatabiliriz?

Soru Detayı

- Çocuklara Allah’ın her yerde var olduğunu nasıl izah edebiliriz?
- Onu en güzel nasıl anlatabiliriz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Deneysel psikoloji, okul çağına kadar çocukta sanatsal bir düşünce biçimi olduğunu ileri sürmektedir. Buna göre çocuk gördüğü her şeyin bir insan eliyle yapıldığını; güneş, ay, yıldızlar, denizler vs. gibi zor şeylerin de daha güçlü ve daha büyük bir insan tarafından yapıldığını düşünmektedir.

Sorunuzun cevabı ve ilave bilgi için tıklayınız:

Çocuk terbiyesi ve din eğitimi, çocuklara Allah'ı nasıl anlatmak gerekir?