Süs köpeklerinin hekimliğini yapıp para kazanmak caiz olur mu?

Soru Detayı

- Ben veteriner hekimiyim. Peygamber (asm), bazı köpekler hariç köpek ticaretini yasaklamış.
- Acaba süs köpeklerinin hekimliğini yapıp para kazanmak caiz olur mu?
- Bu hayvanların hekimliğini yapmak uygun mudur?
- Neticede bunlar kliniğe kedi köpek karışık geliyor, nasıl bir yol izlemeliyiz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Siz köpek alıp satmıyorsunuz, köpekleri tedavi ediyorsunuz; emeğinizin ücretini almak hakkınızdır.