Şöhret Müslüman için kötü olduğundan, oyuncu olmak sakıncalı mıdır?

Soru Detayı

- Ya da İslam dinine uyan dizilerde oynasak sakıncası olur mu ünlü olunca şöhretimiz artıyor ve kendimizi bir şey zannettiğimiz için yoldan sapabiliyoruz o yüzden sordum.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Şöhret de bir imtihandır, ona rağmen yoldan sapmamak da büyük ecir vardır.

Meşhur olmak için değil de hizmet için bir şeyler yapan kimse, işi gereği meşhur olursa, şöhreti kötüye kullanmadıkça bunun sakıncası yoktur.