Şehvetle birbirine dokunan kimselerin çocukları evlenebilir mi? Bu durum hürmet-i müsahereye girer mi? Günümüz ictimai hayatının malesef bazı şartları nedeniyle bazen kadınlarla tokalaşmak zorunda kalıyoruz.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Şehvetle dokunduğunuz kimsenin çocuğuyla sizin çocuğunuz evlenebilir; bu hürmeti müsahareye girmez.

Hürmet-i müsahareye göre siz şehvetle dokunduğunuz kimsenin çocuğuyla evlenemezsiniz. Ya da şehvetle dokunduğunuz kimse sizin çocuğunuzla evlenemez.