Siyam ikizleri nasıl evlenebilirler, nasıl ibadet ederler?

Soru Detayı

- Siyam ikizleri (yapışık ikizler) nasıl evlenebilirler, nasıl ibadet ederler?
- Halk arasında siyam ikizleri (yapışık ikizler) olarak bilinen insanlar nasıl evlenebilir? Veyahut evlenebilirler mi?
- Bu insanlardan bir tanesi Müslüman diğeri ateist ise Müslüman olan ibadetini nasıl yerine getirecek?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yapışık ikizlerin ayrılması mümkün değil ise:

1. Evlenmek istediklerinde mahremiyete ve tesettüre riayet mümkün olmayacağı için ve evlenmek de bunları çiğneyecek kadar zaruri olmadığından evlenemezler.

2. Eğer faraziye olarak birinin dini, inancı diğerinden farklı olursa her biri kendi inancını -mümkün olduğu ölçüde ve diğerine mani olmadığı sürece- yaşamakta serbest olur.