Özürlü insanların ahirette bizimle birlikte olmayacaklarını, onların ayrı bir makamda bulunacağını duymuştum. Bu konu hakkında beni aydınlatır mısınız?

Soru Detayı
Özürlü insanların ahirette bizimle birlikte olmayacaklarını, onların ayrı bir makamda bulunacağını duymuştum. Bu konu hakkında beni aydınlatır mısınız?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Özürlü insanlar başlarına gelen musibetlerin derecesine ve musibetlere olan sabrına göre ahiretteki mükafatı ve derecesi artacaktır. Fakat bu insanlar herkes gibi aynı cennette olacaktır. Ancak herkes derecesine göre cennetten istifade edecektir.