Müslüman olmayan kişi Müslümanlar gibi defnedilmeyi vasiyet etmişse bu vasiyeti yerine getirilmeli midir?

Soru Detayı
Müslüman olmayan kişi Müslümanlar gibi defnedilmeyi vasiyet etmişse bu vasiyeti yerine getirilmeli midir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Gayri müslim olduğunu zannettiğimiz kişi, İslami kurallara göre defnedilmeyi vasiyet etmişse, bu vasiyeti yerine getirilir. Çünkü iman kalbe ait bir sıfattır. Bu kişinin iman ettiği göz önünde bulundurularak bu vasiyeti yerine getirilmelidir.