Mülteci istemeyen biri günaha girer mi?

Soru Detayı

- Ülkeye mülteci istemeyen biri günaha girer mi?
- Mülteciler de insan oldukları için çoğunun din kardeşimiz olduğu için Türkiye’ye gelmeleri rahatsız etmiyor, ama bazı insanlar mültecilerden rahatsız oluyor ve gelmelerini istemiyor, bunun günahı var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Zulme maruz kalmış insanlar sığınma talep ettiklerinde, aksine bir zaruret yoksa bunları kabul etmek gereklidir.

Ayrıca casus vb. olmayan gayri müslimler de geçici olarak İslam ülkesine gelmek isterlerse, onlara İslam'ı anlatmak ve bunu Müslümanların hayatında görmelerini sağlamak için kabul etmek gerekir.