Miller Urey Deneyine verdiğiniz cevaba yapılan itiraza ne dersiniz?

Soru Detayı

- Sizin sitenizde Miller Urey Deneyi ile alakalı verdiğiniz bilgiye bir evrim sitesi cevap vermiş. Buna bir cevap yazar mısınız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Miller Deneyi, cansız maddelerden kendi kendine canlının meydana geldiğini göstermek için yapılmıştır. Bu konuda senelerdir herkes bir şeyler yazıyor. Âdeta karanlığa taş atar gibi bir şeyler ileri sürülüyor. Meydana çıkanların söylediklerine kendilerinin de inandığını zannetmiyoruz.

Bu konuda samimi olanlardan şu sorularımıza cevap isteriz:

1. Urey Miller Deneyi tesadüfen veya kendi kendine mi oldu? Kendi kendine olmadı ise, nasıl kendi kendine olmaya örnek gösterilebilir?

2. Bu deneyi yapan Miller’in deneyi yaptığı zaman akademik kariyeri ne idi? Araştırıcı bir öğretim üyesi mi, yoksa bir öğrenci mi idi?

3. Bu deney kaç yılında yapıldı? Bu deney onların iddiaları olan; “Cansızlardan kendi kendine canlının meydana geldi”ğini doğruluyor idiyse, aradan geçen bu kadar sene içerisinde niçin benzer başka bir deney yapılmadı?

4. Deneyle ortaya çıkan amino asitler, cansız, hayatsız, şuursuz ve akılsız birer molekül değil mi? Bu nasıl cansızdan canlının meydana gelmesine örnek teşkil ediyor?

Bu soruları daha da uzatmak mümkündür. Ama buna gerek olmadığını düşünüyoruz. Çünkü bir yaratıcıyı kabul etmeden bu işin içinden çıkmaları mümkün değildir. Çünkü bunların asıl maksadı bir yaratıcının varlığını inkârdır.

Kendilerini yerden yere vursalar, dağdan aşağı atsalar yine de bir Yaratıcıyı kabul etmedikleri sürece bu işin içinden çıkmaları ve yaratılışı açıklamaları mümkün değildir. Bu iddiaları bilimsel de değildir.

Biz artık onların bu tip batıl itikatlarıyla ilgilenmiyoruz. Allah’ın eseri bu kâinatı ve kâinatın yaratılış safhalarını, mahiyetini ve yaratılış şekillerini anlamaya çalışıyoruz.