Mehdi cennet ehlinin yakışıklı gencidir sözü hadis mi?

Soru Detayı

- Mehdi cennet ehlinin tavusudur sözü ve mehdi cennet ehlinin yakışıklı gencidir ifadesi hadis mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Mehdi cennet ehlinin tavusudur, Mehdi cennet ehlinin yakışıklı gencidir, anlamına gelecek bir hadis rivayeti bulamadık.

Hz. Peygamber (asm) Efendimiz, bir hadislerinde, Mehdi'nin cennet ehlinin büyüklerinden olduğuna işaretle şöyle buyurur:

"Biz Abdulmuttalib'in çocukları cennet halkının büyükleriyiz. Ben, Hamza, Ali, Cafer, Hasan, Hüseyin, Mehdi." (İbn Mace, Fiten, 34)