Kuyruksuz maymundan mı geldik?

Soru Detayı

- Materyalist evrimciler, kuyruksuz maymunlardan geldik diyorlar, ancak bir yandan da insanın kuyruğu vardı diyorlar.
- Bilim diyormuş bunu, bunlar kendi aralarında birer çelişki değil midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Materyalist evrimcilerin bu konudaki sözlerinin hiçbirisi hakikat değildir. Kâinattaki bütün faaliyetler Allah’ın eseridir. Onlar Allah’ı devreden çıkarıp onun yerine tabiatı ve tesadüfü koyuyorlar.

Peki, ateist evrimciler tarafından kâinattaki bütün işleri yaptığı iddia edilen tabiatın;

            - Aklı var mı?
            - Yok.
            - İlmi var mı?
            - Yok.
            - Şuuru var mı?
            - Yok.
            - Şuurlu iş yapacak kudreti var mı?
            - Yok.
            - O zaman kâinattaki sonsuz faaliyet ve icraatı kim yapıyor?
            - Bunun tek cevabı vardır. O da sonsuz ilim, irade ve kudret sahibi, ezelî ve ebedî olan Allah’tır.

İşte onlar bunu bildikleri için, kendi batıl felsefelerine ilmi âlet ediyorlar. “İlim böyle diyor” şeklinde propaganda yapıyorlar. Hâlbuki ilmin hiç öyle dediği yoktur.

Şimdi onlar konunun içinde olmayan gençlerin zihinlerini böyle bulandırıp Kur'an’ın pek çok ayetinde ilk insanın doğrudan topraktan ve en mükemmel şekilde yaratıldığı şeklindeki açık hükümlerine tereddütle yaklaşmalarına sebep oluyorlar.

            İsterseniz soruyu şöyle soralım:

            - Allah maymundan insanı yaratamaz mı?

            - Allah isterse insanı attan da yaratır, maymundan da yaratır. Bu mümkündür. Ama bu mümkünün olduğuna ait delil gerekir. Mesela, şu anda Karadeniz yere batabilir mi?

            - Evet, batabilir.

            - Peki, bu ihtimalle hareket edilir mi? Yani, Karadeniz’in bu ihtimali olmuş şekilde kabul edilebilir mi?

            - Edilemez, bunun için delil gerekir.

            - İşte insanın yaratılışı konusunda da delil lazımdır.

İnsanı da maymunu da atı da iti de yaratan Allah’tır. Allah insanı en güzel şekilde ve topraktan yarattığını beyan ediyor. Aksini gösteren hiçbir delil yokken, insanın maymundan geldiğini iddia etmek, tamamen ateist bir felsefe ürünüdür. İlimle bilimle hiçbir ilgisi yoktur.