Kutsi hadisler de Allah'tan olduğuna göre, onlar neden koruma altına alınmamıştır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kutsi hadislerin lafzı değil, yalnız manası Allah tarafındandır. Bu sebeple onun için herhangi bir koruma vadi söz konusu değildir.

Koruma vadinin en belirgin hedefi, mana cevherlerinin içinde bulunduğu sözcükler sandukçalardır. Bu sebeple, sözcükleri vahiy ürünü olmayan kutsi hadisler, Kur’an gibi özel bir koruma statüsüne tabi tutulmamıştır.