Kredi işlemleri danışmanlığı yapmak günah mı?

Soru Detayı

- Biz şirket olarak firmalara faaliyetleri ile ilgili değişik alanlarda (yönetim, finansman, insan kaynakları vb.) danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Müşterilerimiz zaman zaman bankalardan talep ettikleri yatırım, işletme ve Türk Eximbank kredileri alımı formaliteleri ve işlemlerin çabuklaştırılması için danışmanlık talep etmektedirler. Bu kredi işlemleri danışmanlığı hizmetimiz şirketimiz açısından caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Faizci bankalar ve diğer reel faizli işlemler için danışmanlık yapmanız caiz değildir, haramdır, günaha ortak olmaktır.