Kot pantolon için çocuğa şiddet olur mu?

Soru Detayı

- Kot pantolon giymek ve küçük çocuğa şiddet uygulamak caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

- İslam'da elbise çeşitleri teker teker sayılıp, her birerlerinin hükmü ayrı ayrı bildirilmiş değildir. Erkek için avretini örtecek, sıcak ve soğuğa karşı koruyacak kadarı elbise farzdır...

- Merhametsizlik, İslam'ın umumî yasaklarından biridir. Bu sadece çocuk veya insanlar hakkında değil, hayvanlar yani "her ruh taşıyan" mahlûk hakkında yasaklanmıştır.