Kocası hakaret eden, aşağılayan, küfürler eden bir kadın ne yapmalı?

Soru Detayı

- Eşim aşırı sinirli ve gergin biri, bana çok hakaret ediyor, aşağılıyor, küfürler ediyor. Zaman zaman şiddet de uyguluyor...
- Bir kız evladım var güçsüzlük mü denir ne olarak yorumlarsınız bilmiyorum ama boşanacak gücü bulamıyorum.
- Ben daha çok düzelmesini istiyorum. Yıprandım hayata olan sevincim kalmadı yaşayan ruh gibiyim ne yapmalıyım bunun için tesirli bir dua var mı ya da boşanmalı mıyım?
- Ne olur yardım edin...

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Böyle bir kocası olan kadın, önce yakın akraba içinde varsa aklı başında vicdanlı ve insaflı insanlara başvurarak kocasının ıslahı için çaba göstermelerini ister.

Kocanın ıslahı mümkün değilse, kadın da bu hayatı çekemiyorsa ve boşandığında aç ve açık kalmayacaksa, boşanmalıdır.