Kocam beni başka kadınlarla karşılaştırıyor, ne yapayım?

Soru Detayı

- Kocam dışarıdaki ve sanal ortamdaki kızlara çok bakıyor ben kendimi değersiz hissediyorum ve onlarla beni karşılaştırıyor ve bazen bunu daha çok hissediyorum, tavsiyeniz nedir, ne yapayım?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Öncelikle kocanızın buna hakkı yok, hem Allah hakkına hem de kul hakkına girme ihtimali olduğu için, daha dikkatli olması gerekir.

Size gelince:

Kocanızın bundan vazgeçmesini sağlayamıyorsanız, bu karşılaştırmanın nereye kadar gittiğine bakmanız gerekir.

Sizi aşağılamıyor, onlar güzel, iyi sen çirkinsin kötüsün demiyorsa, buna tahammül etmeniz gerekir. Zaman içinde vazgeçmesi beklenir.

Kocanızın hataları varsa, asla başka bir hata ile karşılık vermeyin, siz kendi görevlerinize odaklanın ve bu konuda rol model olmaya çalışın. Böylece kocanızın da hatalarının farkına varıp tövbe edeceğini ve sizden de af dileyeceğini ümit ederiz.