Koaservatlar nedir, nasıl oluşur, canlı mıdır?

Soru Detayı

- Koaservatlar (kuaservat) nedir, bunlar laboratuvarda nasıl oluşurlar bunlar canlı mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kainatta bir yaratıcının varlığını kabul etmeyenler, varlıkların tesadüfen ve tabiat eseri olarak meydana gelişini ileri sürmektedirler. Bunlara göre ilk canlı, denizlerde cansız maddelerin kendiliğinden bir araya gelerek bir çorba şeklini aldığını iddia ederler. Bu çorbaya "kuaservat çorbası" veya sadece "kuaservat" adını verirler. Bu kuaservatlardan zamanla canlıların meydana geldiğine inanırlar.

Bunların laboratuarda kendiliğinden oluşması söz konusu değildir. Bu sadece ateistlerin hayallerinde oluşmuş farazi düşüncelerdir. Bilimsel bir değeri yoktur. Bir yaratıcıyı kabul etmemek için akıl almaz yollara baş vurmaktadırlar.

Bir iğne ustasız, bir harf katipsiz olmuyor. Atomdan galaksilere kadar şu koca kainatın sahipsiz olması hiç mümkün müdür?