Kişinin işlediği günahları söylemesinin bir sakıncası var mı?

Soru Detayı

- Yoksa işlediği günahı saklı tutması lazım mı?
- Ve bir kişi, yaptığı günahtan çok pişmanlık duyarsa Allah onun günahını mahşerde saklar mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kul hakkını içeriyor olmadıkça, günahlar şahsîdir ve kul ile Rabbi arasındadır. Kul hakkını içeriyor olması halinde ise günah, yalnız hakkı zedelenen kul ile hakka geçen şahıs arasında bir meseledir ve üçüncü şahıslar açısından yine gizlilik taşır...