Keşke annem ve babam veya onlardan biri sağ olsaydı... anlamında hadis var mı?

Soru Detayı

- Peygamber (sav), yakın dostu Hz. Ebu Bekir’in kulağına bir gün şöyle fısıldamıştı.
“Ebu Bekir, biliyor musun ben bir şeyi çok arzu ederdim. Keşke olabilseydi” diye. Sadık dost Hz. Ebu Bekir, bütün samimiyetiyle cevap verdi:
“Allah’ın Resulu neyi arzu etmişti. Yapabilecek bir şey ise şayet, Ebu Bekir’in canı feda olsun. Hemen yapalım.”
O yüce insan şöyle buyurdu:
“Ben şunu isterdim. Keşke annem ve babam veya onlardan biri sağ olsaydı. Ben de namaz kılıyor olsaydım. Ve ben namazdayken annem veya babamdan biri beni çağırsaydılar. ‘Muhammed! Muhammed!’ deselerdi. Ve ben de o an namazın içindeyken ‘efendim, efendim’ deseydim. Onlar için namazı bozsaydım.”

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bütün araştırmalarımıza rağmen, bu anlamda bir hadis rivayetine ulaşamadık.

Sadece bazı internet sitelerinde, kaynak gösterilmeden bu bilgi verilmiştir.