Kar ve yağmur tanelerini meleklerin indirmesi hakkında hadis var mıdır?

Soru Detayı

- Çocukluğumuzdan beri duyduğumuz, kar ve yağmur tanelerini meleklerin indirdiğine dair bir rivayet var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

“Hiç bir yağmur damlası yoktur ki, belli ölçüler içerisinde bir meleğin elleriyle gelmiş olmasın. Hz. Nuh’un tufan günü hariç!” (bk. Taberi, İbn Kesir, Suyuti/ed-durru’l-Mensur, Hakka:6-12. ayetlerin tefsiri; Kenzu’l-Ummal, h. no:4679)