Kadının hemşirelik yapması doğru mudur?

Soru Detayı

- Kadının hemşirelik yapması (bol dahi olsa pantolon giymesi, erkek hastalara bakım vs.) doğru mudur?
- ​Fetvalara çok baktım kesinlikle tesettürünüzden, halvet durumundan (gece nöbeti için) taviz vermemelisiniz diyor. Çok emek harcayarak üniversiteye girdim, ailem benden çok şey bekliyor, ama benim şüphelerim var bu konuda.
- Okumayı bırakmalı mıyım?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadınların doktor, hemşire ve hastabakıcı olmalarına ümmetin (İslam toplumunun) ihtiyacı vardır.

Okulu terk etmek yerine hem okurken hem de ileride vazife yaparken, mahrem olmayanlarla temas konusunda zaruretlerin dışına çıkmamaya gayret edersiniz.