Evlilikte kadının, kocasının izni olmadan harcama yapması doğru mudur? Defalarca uyarmama rağmen bunu yapması, benim boşanma hakkımı doğurur mu?

Soru Detayı
Ben üç yıllık evliyim, eşim evliliğimizin başından beri ailesine gücümüzden çok harcama yapıyor. Kocası olarak buna razı değilim, ancak huzursuzluk oluyor. Bir çocuğum var, eşim çalışıyor, ancak ailesi için harcaması kendi maşını bile geçiyor. Kadının kendi parası olsa dahi, kocası razı olmadan harcama yapması doğru mu? Defalarca uyarmama rağmen bunu yapması, benim boşanma hakkımı doğurur mu? Eşimi seviyorum, ancak kendi ailemiz için harcama yapmazken kardeşlerine ve ailesine aşırı harcama yapıyor...
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadın kendi parasını dilediği gibi harcayabilir. Ancak kocasının parasını izinsiz harcayamaz.