Kaçarak evlendim, ailem beni kabul etmiyor, ne yapmalıyım?

Soru Detayı

- Eşime kaçtığım yani ailemin rızası olmadan evlendiğim için ailem benimle görüşmek istemiyor. Görüşme taleplerimizi hep reddediyorlar beni istemediklerini benim onlara ihanet ettiğimi ve benim artık onların evladı olmadığımı söylüyorlar.
- Ben bu konuda ne yapmalıyım hangi yolu izlemeliyim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Öncelikle onlara hak vermeniz, bu yüzden onları suçlamamanız gerekiyor.

Zaman içinde yumuşamaları mümkündür ve bu bir ölçüde sizin davranışınıza, sabrınıza, saygı ve ilginizi devam ettirmenize bağlıdır.

Araya bazı saygın ve sevilen kişilerin sokulması da denemeye değer.