Kabe yıkılırsa hac nasıl yapılır?

Soru Detayı

- Kabe'nin yıkılması halinde hac ibadeti nasıl yapılır, onarılana kadar hac ibadetini askıya alma gibi bir şey söz konusu olabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kâbe yıkılırsa yerine tekrar aynısı yapılır. Önemli olan oradaki taş bina değil o binanın olduğu konumdur. O konum da matematiksel olarak yeri kaybolmayacak şekilde belirlenmiştir.

Kâbe yeniden inşa edileceği zamana kadar, temel esaslarının bulunduğu mekân, Kâbe’yi temsilen o vazifeyi görebilir.