İyi niyetli insan kime denir?

Soru Detayı

- Allah rızası için iş görmek nasıl olur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İyi niyetli kişi, Allah’a karşı saygılı, kullara karşı hayırhah olan kimsedir.

Diğer bir ifadeyle, gösterdiği bütün iyi davranışlarında sırf Allah rızasını kazanmaya, insanlara faydalı olmaya çalışan kimsedir.

Allah rızası için iş görmek: Yaptığı bütün güzel işlerde tek hedefi Allah’ı hoşnut etmek, onu memnun etmek ve onun iltifatını kazanmakla olur.