İş yerinde iş harici kitap okumak, internete girmek caiz midir; işverene karşı kul hakkı olur mu?

Soru Detayı
İş yerinde işverenimize karşı sorumluluklarımızın yanı sıra, kendimizi geliştirmek amacıyla ders çalışmak, kitap okumak, internetten bilgi edinmek işçi-işveren hakları konusuna sorun teşkil eder mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kendi işinizi yaptıktan sonra, eğer işveren bu şekilde internet kulanmanıza müsaede ediyorsa, bunda bir sakınca yoktur ve kul hakkı da geçmez. Bu konuda bir şey söylenmemişse, işvereni haberdar edip gerekirse verilen masraf karşılanmalıdır...