İş yerimde kredi kartıyla satış yapmak için pos makinası kullanmam caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bankaların veya finans kurumlarının pos makinasını kurup, kredi kartı ile satış yapmak caizdir.

Kredi kartı ile satış yapan işyeri, satılan malın bedelini bankadan müşterinin ödeme tarihinde alabilir. Bu tarihten önce kırdırmak suretiyle eksik alması faiz olacağından; caiz değildir.