İnsanın dökülen kılları, tırnakları ve deri parçaları necis mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnsanın, dökülen veya kesilen kılları, kesilen tırnakları ve dökülen deri parçaları necis değildir. Ancak bunlar gelişi güzel bir şekilde ortalıkta bırakılmamalıdır.

Bu bağlamda insanoğlunun vücudundan saç, kıl, tırnak gibi artıkların uygun bir yere gömülmesi tavsiye edilmiştir.

Buna imkan olmadığı takdirde, bir şeye sarılarak çöpe bırakılması da caiz görülmüştür.