Dökülen veya kesilen saçları tuvalete atmanın günah olduğu söyleniyor bu doğru mu?

Soru Detayı
Dökülen veya kesilen saçları tuvalete atmanın günah olduğu söyleniyor bu doğru mu?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnsan hürmete layık bir varlık olduğu için ondan ayrılan parçalarında hürmeten gömülmesi veya yakılması uygundur. Tuvalet gibi kirli yerlere atılması adaba uygun değildir. Ancak dökülen veya kesilen saçlar tuvalete atılırsa da günah değildir.