İçki kullanan biri namaz kılabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Allah, namaz kılmayı farz kılmış, içki içmeyi ise haram kılmıştır. Namazı kılmamak haram olduğu gibi, içki içmek de haramdır.

Bu bakımdan hem namazı kılmayan hem de içki içen birisi, iki türlü günaha girmiş olur. Halbuki içki içen kişi, namaz kılsa günahını bire indirmiş olur ve namazının günahından kurtulmuş olur.

Esasında Müslümana yakışan Allah'ın haram kıldığı içkiyi terkedip namazını kılmaktır.

Bilgi için tıklayınız:

- İçki ya da haram olan şey yenilince ya da içilince gerçekten kırk gün dini gidiyor mu ve kırk gün içinde kıldığı namaz ve abdestler kabul olmama gibi bir şey var mı?

- İÇKİ...