Hz. Musa mucizesi hakkında.

Soru Detayı

- Hocam bir ateistin sorusunu cevaplarmısınız:
“Hz. Musa'nın asayı yılan yaptığı yerde bir çok sihirbaz vardı neden yılana çevirdi, herkesin sihirbaz olduğu yerde Allah'ın kendini göstermesi daha mantıklı olmaz mıydı? Eğer imtihan bozulmasın diye kendini göstermediyse o zaman bastonu neden yılana çevirdi?"

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yanlış sorunun doğru cevabı olmaz.

Peygamberlerin döneminde hangi olaylar etkili ise gelen mucizeler de o minvalde olur.

Hz. İsa döneminde tıp, Hz. Musa döneminde sihir gibi...

Bu mucizeler yerine "kendini göstersin" demek ahmaklıktır.

Kul kim oluyor ki Allah'ı idrak etsin, görsün. Hz. Musa tecelliye dayanamayıp bayıldı...

İnanmayan bu zavallılar kendilerini avutup güya mantıklı sorular sorup tepeden bakıyorlar.

Hiç önem vermeyin, kale almayın...