Farz namazların üçüncü ve dördüncü rekatlerinde, Fatiha'dan sonra zammı sure okunur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İmama tabi olan kimse;

Hanefilere göre, Sübhaneke'den başka bir şey okumaz. Şafilere göre ise ayrıca her rekatta Fatiha suresini okur.

İmam ise öğle, ikindi, akşam ve yatsının üçüncü ve dördüncü rekatlarında, sadece Fatiha okur; zammı sure okumaz.

Bilgi için tıklayınız:

Namazların farzlarında, 3. ve 4. rekatta sadece Fatiha okuyup zamm-ı sure okumamanın hikmeti nedir?