Evlenmeye niyetlene iki kişi yalnız kalabilir mi?

Soru Detayı

- Evlenmeye niyetlene iki kişinin yalnız kalmaları (aile izni dahilinde ve dikkatli bir şekilde) caiz mi, helal olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evlenmeye niyetli iki kişinin yalnız kalmaları -aile izni dahilinde ve dikkatli bir şekilde olsa dacaiz değildir, helal olmaz.

Erkek evleneceği kızı, kız da evleneceği erkeği, iki baş tenha bir yerde olmaksızın görebilir, ilerideki hayat için öğrenmesi gereken şeyleri konuşarak öğrenebilir. Bu imkân da her yerde vardır.