Flört etmenin alternatifi nedir?

Soru Detayı

- Birlikte dışarı çıkmadan evlilik için birini tanımak mümkün mü?
- Kim gözetmenlik yapacak?
- Flörtün helal olmadığını biliyorum ama onun yerini ne almalı?
- Örneğin, göçmenler darülharb veya başka bir ülkede aileleri olmadan bulunuyorsa, nasıl bir refakatçi ile buluşacaklar veya örneğin kızın ailesiyle tanışmaya gidecekler?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kişi evleneceği kızı iki baş tenha bir yerde olmaksızın görebilir, ilerideki hayat için öğrenmesi gereken şeyleri konuşarak öğrenebilir. Bu imkân da her yerde vardır.