En kötü şey, kötü kadındır sözü hadis mi?

Soru Detayı

- Böyle bir hadis var mı?
"(Alemde) en kötü şey, kötü kadındır." (Müstedrek-ül Vesâil, C. 2, S. 533) Kötü amel sahibi bir kadın bin kötü amel sahibi erkekten daha kötüdür.
-  Araştırdım ama buna kaynak bulamadım. Müstedrekül Vesail denilen kitap hadis kitabı mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

“Dünyada en kötü varlık kötü kadınlardır.” manasına gelen bir hadis rivayetine rastlayamadık.

Soruda kaynak olarak verilen “Müstedrekü'l-Vesâil” adlı eser bir hadis kitabı değildir. Yalan yanlış bir sürü hikâyelere de kaynaklık etmektedir.

Allah'a kul olmakta, ibadette, duada, suç ve cezada, yani kullukta, hürmet ve saygınlıkta, kısaca insan oluşta kadınla erkek arasında fark yoktur.