Emekli olabilmek için kredi çekmek caiz midir?

Soru Detayı

- Türkiye'den emekli olabilmek için  bazı bankaların Almanya'daki hizmetlerimin sgk’ya yatırılmasını üstlenmesi  caiz midir?
- Emekli olabilmek için Almanya'daki 3600 gün hizmetimi sgk’ya yatırmam gerekiyor nakit param olmadığı için bazı bankaların sgk’ya parayı yatırarak alacağım emeklilik parasının yarısını takside bağlamak şartı ile üstlenmesi caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu emekli maaşını almadığınız takdirde geçinemiyorsanız zaruret var demektir, başka çare bulamazsanız faizli kredi ile maaşını kurtarır, geçiminizi sağlarsınız.

Bu maaşı almasanız da geçinebiliyorsanız faizli kredi alamazsınız.