Yurt dışında sigorta caiz midir? Almanya´da yandan emekli ek sigortam var; duyduguma göre bu paranın üzerine faiz geliyormus. Bu caiz mi? Sigorta şirketleri faizle çalışıyorlarmış...

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yurt dışında faizle ilgili hükümlere göre borsa ve sigorta değerlendirilmelidir. Borsa ve sigortanın faize temas eden sakıncaları yurt dışında yaşayanlar için Türkiye'de yaşayanlardan farklı değerlendirilir.